Sizi Arayalım

Ersamed Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. Satış Sonrası Hizmetler Servisi

Telefonla veya Whatsapp üzerinden canlı destek almak için...

0 (850) 455 3717

Paylaşabilirsiniz

Curocell® M4 CX10 Antidekübitik Havalı Hasta Yatağı

Curocell® M4 CX10 Havalı Hasta Yatağı

Peşin fiyatına 3 ay taksitle satın alabilirsiniz...

Bu ürünün kiralama seçeneği bulunmamaktadır...

Garanti ve iade koşulları hakkında...

Ücretsiz KARGO...

Ersamed Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. 15 gün Para İade Garantisi

Sağlık ve Konfor Bir Arada

Yatağa bağımlı hastaların yatağa temas eden cilt yüzeyinde bası (yatak) yarası oluşumunu engellemek veya bası (yatak) yarası bulunan hastaların tedavisi sırasında kullanabileceğiniz, başarısı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış güvenilir bir üründür. Yumuşak ve oldukça dayanıklı malzemeden üretilen Curocell® M4 CX10 bası (yatak) yarası oluşumunu engeller ve hastanıza konforlu bir deneyim sunar.

Nasıl Çalışır?

Curocell® M4 CX10'nun kullanımı son derece kolaydır. Şiltenin hava hortumunu ve elektrik adaptörünü pompaya bağladıktan sonra kontrol panelinden hastanın yaklaşık kilosunun ve döngü süresinin belirlenmesi doğru kullanım için yeterlidir. Curocell® M4 CX10 havayla dolmaya başlayacak ve yaklaşık 15 - 20 dk içerisinde kullanıma hazır hale gelecektir. Kullanım sırasında pompanın ses seviyesi sadece 17dB olup uyku ortamının sessizliğinde bile fark edilmesi zordur. 12V adaptörle çalışan Curocell® M4 CX10'un elektrik tüketimi çok düşüktür. Curocell M4® CX10 ilk çalıştırıldığı zaman Ritmik Hareket Modun'da çalışmak üzere programlanmıştır. Ancak hastanın ihtiyacına göre Sürekli Düşük Basınç Modun'da veya Alternatif Basınç Modun'da kullanılabilmesi mümkündür.

Elektrik kesintisi durumunda Curocell® M4 otomatik olarak Sürekli Sabit Düşük Basınç Moduna geçer ve pompa-şilte bağlantısı çıkarılmadığı sürece hastanızı korumaya devam eder.

CPR Vanası sayesinde olası acil durumlarda yatağın içerisindeki hava kısa sürede boşaltılabilir.

MAX özelliği hastanın bakım ve temizlik uygulamaları esnasında yatağın tam doldurulmasını sağlar. Yatak tamamen şişer ve hastanın temizliği, kıyafet değişimi vb durumlarda bakıcıya kolaylık sağlar.

Oturma Pozisyonu özelliği, hastanız oturma pozisyonundayken kalça bölgesinde sıkışmaya bağlı baskı oluşmasını engeller.

Hijyenik Yatak Kılıfı dört yöne esneyebilir, karyolanın pozisyonuna uyum sağlamakta zorlanmaz.  Çamaşır makinasında max 95 °C de defalarca yıkanabilir, kimyasal dezenfektanlarla temizlenebilir. Nem ve hava geçirgen yapısı, hasta cildinin kurumaya bağlı tahriş olma riskini azaltır.  Üç tarafı fermuar çevrili olan kılıfın değişimi kolaydır. Kaynaklı dikişleri ve fermuar koruması sayesinde her türlü vücut sıvılarının yatak içerisine sızması engeller.

Turuncu Konfor Katmanı hava hücrelerini tamamen kaplar ve yatma yüzeyinin daha yumuşak ve konforlu olmasını sağlar. Yatak kılıfı ile hava hücrelerinin arasında bulunan Konfor (CF) Katmanı sayesinde hastaya pozisyon verilirken (örnek oturma pozisyonu) hasta cildinde gerilmeyi ve sıkışmayı önler.

Topuk Koruma Fonksiyonu sayesinde şiltenin ayak ucu bölgesinde bulunan hücreler hastanın topuklarında yara oluşumunu önler.

Hava Döngü Kontrolü sayesinde şiltenin ısısı korunur, hastanın terlemesini engelleyerek konforunu arttırır. Şiltenin içerisindeki hava miktarı azalmadığı sürece pompa devreye girmez, elektrik tüketimini düşük tutar.

Alarm sistemi şiltede ani hava kaybı olması durumunda kullanıcıyı sesli ve görsel olarak uyarır.

Hangi Hasta Tipi?

Curocell® M4 CX10 kilosu 200 kg geçmeyen yatağa bağımlı veya kısmen hareketli her hastada kullanılabilir. 4. kategori veya kategorilendirilemeyen bası (yatak) yarası olan hastaların tedavisi sırasında kullanılabilir.

Garanti ve İade

Curocell® M4 CX10 iki yıl süreyle tüm üretim hatalarına karşı garantilidir. Garanti kapsamında değerlendirilen arıza durumların arızalı ünite yenisi ile değiştirilir.

Ürünün elinize geçtiği günden itibaren 15 gün içerisinde sebep belirtmeksizin ürünü geri iade etmeniz ve bedelini geri almanız mümkündür.

Garanti ve iade koşullarımız hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Teknik Özellikler

Şilte Ölçüleri: 90x200 cm

Şilte Kalınlığı: 10 cm

Taşıma Kapasitesi: 200 kg

Şilte Kılıfı: PVC İçermez. 95ºC de yıkanabilir ve kurutulabilir. Kimyasal temizlik maddeleriyle ve dezenfektanlarla temizlenebilir. Maksimum %10 oranın da klor içeren karışımlarla temasa dayanıklıdır.

Pompa Çalışma Modları: Ritmik Hareket ModuTM / Alternatif Basınç Modu / Sürekli Sabit Düşük Basınç Modu

Çalışma Voltajı: 100 - 240V / 50 - 60Hz

Gürültü Seviyesi: Maksimum 17 dB

Ambalaj İçeriği

1 adet Curocell® CX10 Havalı Şilte (İç Hava Hücreleri, Turuncu Konfor Katmanı ve Fermuarlı Dış Kılıf birlikte)

1 adet Curocell® M4 Pompa

1 adet 12V Adaptör

Bu Ürünü Satın Alabileceğiniz Mağazalar

İletişim

Tel:  0 (232) 330 2643  Faks:  0 (232) 330 2546

Whastapp: 0 (850) 455 3717

E-Posta:  info@ersamed.com.tr

Adres:  Bornova / İzmir

 • Sizi Arayalım
 • Çalışanlara Özel
 • Bayilere Özel
 • İş Başvuruları
 • Aylık Haber Postası
 • Vaka Çalışmaları
 • Deltex e-Learning
 • Bilimsel Çalışmalar
 • Garanti Koşulları
 • Nasıl Kiralarım?
 • Demo Talebi Oluşturun

Bizi Takip Edin

Ersamed Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. Resmi Facebook Sayfası Ersamed Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. Resmi Instagram Sayfası Ersamed Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. Resmi LinkedIn Sayfası Ersamed Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. Resmi Youtube Kanalı
 • Servis Talebi Oluşturun
 • Kampanyalar