Sizi Arayalım

Kredi Kartı Ödeme Seçenekleri İçin Müşteri Temsilcimizle Görüşebilirsiniz...

0 (232) 330 2643

Visco Katmanlı Hasta Yatakları Hakkında

ViBase® Visco Katmanlı Hasta Yatakları, kısmen hareketli veya kısa süreli yatağa bağımlı hastalarda bası yaralarının önlenmesi ve 2. kategoriye kadar bası yaralarının tedavisinde kullanılabilen, sağladığı konfor sayesinde kaliteli bir uyku deneyimi sunan ürünlerdir.

ViBase® hasta yatakları iki katmandan oluşur. Üstte hastanın yatma yüzeyini oluşturan ve hastanın vücudunu sararak hasta ağırlığına bağlı oluşan basıncın optimal şekilde dağıtılmasını sağlayan visco katmanın altında hastanın ağırlığını taşımak için sünger katman bulunur. Yatakta temel işlevi sağlayan visco katmanın yoğunluğu ve kalınlığı hastanın kilosu ile doğru orantılı olup, hasta ne kadar ağırsa yoğunluğu yüksek ve daha kalın bir visco katman kullanılması gerekir. 120 kg'a kadar hastalara 4-6cm kalınlığında 35 dansite visco katman yeterli olabilirken 200 -250 kg ağırlığındaki bariatrik hastalarının kullanımı için 7-10 cm kalınlığında 82 dansite visco katman tavsiye edilmektedir.

Bası (dekübit) yarasıyla mücadelede en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri hijyen ve temizlik olmalıdır.  Bu amaçla tasarlanan ViBase® yatak kılıfları rahatlıkla çıkarılıp 95°'de yıkanabilir, muhtelif antiseptik kimyasallarla temizlenebilir. Vücut sıvılarının yatak içine sızmasını engelleyebilen bariyer özelliğinin yanı sıra hava geçirgenliği sayesinde hastanın terlemesini engeller. ViBase® yatak kılıfları dört yöne esneyebilen yapısı sayesinde karyola hareketlerine tam uyum sağlar. Karyolada oturma pozisyonu kullanılırken hastanın kalça bölgesinde sıkışmaya bağlı yara oluşma riskini düşürür.

ViBase® V9335 Visco Katmanlı Hasta Yatağı

Hem hastane ortamında hem de evde bakılan hastalara konforlu yatış yüzeyi sunan V9335, kısmen hareketli veya geçici olarak yatağa bağımlı hastalarda yara oluşumunu önlemek ve 2. kategoriye kadar yaraların tedavisi sırasında kullanılabilir. Yatma yüzeyini oluşturan visco katman sayesinde hastanın vücudunu sararak basıncı optimal dağıtır ve uyku kalitesini arttırır.

Ürün Broşürü

Bu Ürünü Satın Alabileceğiniz Mağazalar

ViBase® V9335 yumuşak fakat oldukça dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. 50 dansite 4cm kalınlığında visco malzemeden üretilen yatma yüzeyi vücudu kalıp gibi sarar ve hasta ağırlığının yatağa eşit olarak dağılmasını sağlar. 13 cm kalığında 28 dansite malzemeden üretilen sünger katman 120 kg'a kadar hasta ağırlığını taşımaktadır.

Dört yöne esneyebilen hijyenik kılıf karyolanın pozisyonunu almakta zorlanmaz.  Çamaşır makinasında max 95 °C de yıkanabilir, kimyasal dezenfektanlarla temizlenebilir. Nem ve hava geçirgen yapısı, hastanın cildinin kurumaya bağlı tahriş olma riskini azaltır.  Üç tarafı fermuar çevrili olan kılıfın değişimi kolaydır. Kaynaklı dikişleri ve fermuar koruması sayesinde her türlü vücut sıvılarının yatak içerisine sızması engellenmiştir.

ViBase® V9335 dış koruyucu kılıfa ilave olarak ikinci bir iç file kılıf ile birlikte sunulmaktadır. Yumuşak malzemeden imal iç kılıf sayesinde hasta konforu arttırılmış, karyola hareketlerine bağlı olarak iç yatakla dış kılıf arasındaki sürtünme azaltılmış yatağın kullanım ömrü arttırılmıştır. Dört yöne esneyebilen dış kılıf, iç file kılıfın yardımıyla karyola hareketlerine uyumlu şekil alarak hastanın kalça bölgesinde oluşabilecek sıkışmaları engeller.

Ölçüler: 90x190 cm

Yatak Kalınlığı: 17 cm (4cm Visco + 13cm Sünger)

Kullanım Amacı: Yara oluşumunu önlemek için ve 2. kategori hastaların tedavisi esnasında kullanılabilir.

Taşıma Kapasitesi: 0 - 120 kg

İletişim Bilgileri

Tel:  0 (232) 330 2643  Faks:  0 (232) 330 2546

E-Posta:  info@ersamed.com.tr

Adres:  Bornova / İzmir

 • Sizi Arayalım
 • Çalışanlara Özel
 • Bayilere Özel
 • İş Başvuruları
 • Aylık Haber Postası
 • Vaka Çalışmaları
 • Deltex e-Learning
 • Bilimsel Çalışmalar
 • Garanti Koşulları
 • Nasıl Kiralarım?
 • Nasıl Satın Alırım?

Bizi Takip Edin

ViBase® - Visco Katmanlı Hasta Yatakları

Paylaşabilirsiniz